Noś wysokie obcasy bez bólu – wreszcie!

Jak zwiększyć komfort chodzenia w szpilkach?

Panie uwielbiają nosić szpilki, dzięki nim czujemy się pięknie, pewnie i odpowiedzialnie. Wadą obcasów jest bolesny ból, który towarzyszy niewygodnej parze butów na wysokim obcasie. Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć wygodę na wysokich obcasach, nie jesteś sam.

Dobra wiadomość jest taka, że istnieją sposoby na osiągnięcie zarówno komfortu, jak i stylu. Dzięki kilku prostym wskazówkom i sztuczkom już nigdy nie będziesz musiała poświęcać jednego dla drugiego. Może się to wydawać niemożliwe, ale może tak być, ponieważ nie znalazłeś dla siebie najwygodniejszych szpilek. Możliwe, że nosisz niewłaściwy rozmiar buta lub kształt buta może być nieprawidłowy dla Twojej stopy. Możesz rozważyć wypróbowanie nowego typu obcasa lub wybór szerokiego buta.

Zebraliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci dumnie kroczyć w ulubionej parze czółenek bez torturowania palców u nóg i powodowania spustoszenia w stopach. Koniec z drętwieniem palców po założeniu obcasów.

Niezależnie od tego, czy nosisz 4-calowe obcasy, czy 8-calowe szpilki, sandały z odkrytymi palcami lub wysokie obcasy z zakrytymi palcami, te wskazówki pomogą Ci nauczyć się nowych sposobów na zwiększenie komfortu butów. Czytaj dalej, aby uzyskać wskazówki, jak chodzić w piętach i jak zapobiegać ich zranieniu.

Szukasz szpilek na rok 2023

Nie możesz się zdecydować na idealne szpilki dla siebie? Mamy coś specjalnego dla Ciebie! Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wyjątkowymi propozycjami szpilek, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby i gust.

SZPILKI GUESS Defne11 Carry Over

SZPILKI GUESS Defne11 Carry Over

SZPILKI SZYDŁOWSKI

SZPILKI SZYDŁOWSKI

Dlaczego wysokie obcasy są tak niewygodne?

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego? Dlaczego szpilki są tak niewygodne? Albo dlaczego kobiety noszą wysokie obcasy? Dlaczego torturujemy się w ciasnych, bolesnych butach chwytających palce?

Nie mamy prawdziwej odpowiedzi, dlaczego, ale możemy odpowiedzieć na kilka pytań, jak zrobić aby dało się w nich chodzić względnie komfortowo. Jeśli zauważysz, że pięty są niewygodne lub czujesz, że nigdy nie możesz znaleźć wygodnej pięty, możesz rozważyć kilka z następujących czynników:

Być może nosisz buty o niewłaściwym rozmiarze. Czasami łapiemy się na tym, co uważamy za rozmiar naszego buta. Należy pamiętać, że różni producenci obuwia tworzą buty o różnych rozmiarach. Możesz nosić rozmiar 36 w jednym bucie i potrzebować rozmiaru 37 w drugim. Zmierz swoje stopy przed zakupem nowej pary butów, nawet jako dorośli nasze stopy stale rosną i kurczą się.

Szpilki ze skóry licowej

Kiedy zastanawiasz się, dlaczego noszenie obcasów jest tak niewygodne, najpierw pomyśl o kształcie stopy. Jeśli masz szerokie stopy, trzymaj się z dala od wąskich butów lub butów ze spiczastymi palcami. Osoby z wysokimi łukami powinny szukać butów z dodatkowym podparciem łuku, a osoby z płaskostopiem powinny unikać wysokich szpilek z łukiem i ekstremalnych szpilek.

Czy codziennie nosisz szpilki? Czy regularnie stoisz lub chodzisz na obcasach lub przez większość dni w tygodniu? Jeśli tak, być może będziesz musiał odpocząć od wysokich obcasów. Noszenie obcasów zbyt dużo lub nieprawidłowo może zmienić sposób pracy mięśni stóp. Nadmierne noszenie obcasów może powodować ból stóp i pleców. Daj sobie kilka dni wolnego od noszenia obcasów i zrelaksuj stopy. Po przerwie zauważysz, że stopy na wysokich obcasach będą bardziej zrelaksowane.

Które palce skleić do szpilek

Kolejnym nieoczekiwanym zabiegiem jest łączenie palców stopy. Użyj przezroczystej taśmy i połącz dwa palce ze sobą. Które palce skleić do szpilek, aby zmniejszyć nacisk obuwia i uniknąć nieprzyjemnych otarć na palcach? Dwa środkowe, czyli trzeci i czwarty. Dlaczego? Ponieważ właśnie te palce mają najwięcej zakończeń nerwowych i jednocześnie są najbardziej narażone na tworzenie pęcherzy i otarć. Taśma to najprostsze i jedno z najskuteczniejszych rozwiązań, które pomogą Ci opanować chodzenie w szpilkach. Stosując ten sposób, odpowiedź na pytanie „które palce skleić do szpilek” staje się jasna, co przyczynia się do zwiększenia komfortu podczas noszenia tego rodzaju obuwia.

Na co zwrócić uwagę kupując szpilki

Jeśli zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę kupując szpilki, masz szczęście! Zastanowienie się, na co zwrócić uwagę przed wejściem do sklepu, to pierwszy krok do znalezienia idealnego dla siebie wygodnego szpilki.

Zakup odpowiedniego szpilki może być inny dla każdego, ale jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas zakupów. Pomyśl o obcasach, które nosiłaś w przeszłości i zadaj sobie pytanie, jaka jest najwygodniejsza dla Ciebie wysokość obcasa?

Wybierz odpowiedni rodzaj pięty, który będzie wspierać Twoją stopę.

Kliny i platformy zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i większy komfort, zapewniając równowagę. Obcasy z paskami na kostkę zapewniają dodatkowe wsparcie wokół kostki, ułatwiając chodzenie.

Wybierz skórę.

Buty skórzane są idealne dla każdego rodzaju stopy. Najlepsze w skórzanych butach jest rozciągliwość. Skóra rozciąga się, dopasowując się do kształtu stopy, im częściej nosisz skórzany but, tym lepiej pasuje. Jeśli jedna stopa jest nieco szersza od drugiej, skórzany but będzie się rozciągał indywidualnie do kształtu każdego buta.

Idź na zakupy obuwia na koniec dnia.

Twoje stopy mogą puchnąć lub zmieniać się w ciągu dnia. Zakupy na koniec dnia po spacerze pomogą Ci znaleźć swój prawdziwy rozmiar i wybrać wygodniejszy but.

Wybierz odpowiedni rodzaj pięty, który będzie oznaczać Twoją stopę.

Sprawdź podeszwę buta.

Nie wszystkie buty są tworzone jednakowo, jakość buta zdecydowanie może wpłynąć na komfort chodzenia. Sprawdź, czy na bucie nie ma szytej podeszwy, jeśli jest szyta, sprawdź, czy szwy wyglądają na bezpieczne. Jeśli podeszwa jest przyklejona, sprawdź, czy nie ma wolnych przestrzeni wokół krawędzi. Buty z warstwą gumy na piętach są bardziej bezpieczne i ułatwiają chodzenie. Sprawdź też wyściółkę buta. Potrzebujesz butów z niezawodną wyściółką, skóra jest zalecana dla dodatkowego komfortu, a naturalne materiały pomogą Twojej stopie lepiej oddychać w bucie.

Zastanawiasz się, czy Twoje buty powinny być luźne czy ciasne?

Jeśli nie masz pewności, zalecamy trzymanie się luźniejszego buta. Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie rozmiaru. Ciasne buty są główną przyczyną dyskomfortu podczas noszenia szpilek. Zawsze możesz dodać wkładkę do luźniejszego obcasa.

Nie bój się przymierzyć buta w sklepie.

Pamiętaj, aby przejść się i naprawdę poczuć but. Jeśli robisz zakupy w Internecie, sprawdź zasady zwrotów butów i przymierz je w domu, zanim zdecydujesz się na but.

Jak lepiej chodzić na obcasach

Praktyka czyni mistrza! Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak możesz poprawić chodzenie w szpilkach? Mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zadbać o swoje lakierki.

Użyj całej nogi i prowadź udami.

Uważaj na całą nogę, gdy chodzisz na bardzo wysokich obcasach. Prowadzenie spaceru udami zamiast stopami pomoże Ci zmniejszyć nacisk na śródstopie i pomoże Ci pamiętać, aby nie zginać kolan.

Rób małe kroki.

Może się to wydawać trochę dziwne, ale im wyższe obcasy, tym krótszy krok. Wykonuj małe, delikatne kroki, które pomogą Ci zachować stabilność i pozwolą Ci poruszać się z wdziękiem w wysokich obcasach.

Chodź od pięty do palców.

Zastanawiasz się, jak powstrzymać ból stóp w piętach? Odpowiedź brzmi: chodź na piętach. Najpierw połóż piętę na ziemi i pozwól, aby palce podążały. Przesuń ciężar do przodu podczas chodzenia, aby uzyskać maksymalny komfort w piętach.

Jak sprawić, by stopy nie bolały w szpilkach

Super wysokie szpilki dodają Ci wzrostu i stylu. Wszyscy chcemy czuć się seksownie i pięknie, ale pytanie brzmi: jak sprawić, by stopy nie bolały w szpilkach? Oto trzy główne wskazówki, które mogą pomóc odpowiedzieć na pytanie, jak nosić super wysokie obcasy bez bólu.

Wybierz klin lub platformę. Kliny i platformy zapewniają dodatkowe wsparcie i równowagę dla stopy.

Dodaj więcej poduszki: Zainwestuj w poduszki na stopy w miejscach nacisku na stopę.

Upewnij się, że nosisz odpowiedni rozmiar buta: zmierz stopę, zanim wybierzesz but, możesz pomyśleć, że znasz swój rozmiar, ale rozmiar może się zmienić w zależności od buta.

Dodatkowa wskazówka: ludzie zawsze pytają, czy przyklejanie palców u nóg pomaga przy szpilkach. Mówimy, że warto spróbować. Spróbuj użyć taśmy medycznej, aby skleić razem trzeci i czwarty palec u nogi. Niektórzy twierdzą, że oklejanie palców u nóg pomaga im dłużej stać w szpilkach.

Noszenie szpilek nie musi być bolesne. Kiedy znajdziesz odpowiedni but, już nigdy nie będziesz musiał rezygnować ze stylu dla wygody.

Szczęśliwych zakupy!

Zobacz również

Zobacz również

Nie przegap najnowszych wpisów

Nie martw się, nie będziemy wysyłać spamu
© 2023 All Rights Reserved